O projekcie

O PROJEKCIE

Pomost na rynek pracy III” to największy program stażowy w Polsce z budżetem wynoszącym 8 mln PLN. Stypendium stażowe wynosi od 2,6 do 3 tys. PLN/mc. Projekt rozpoczął się 1 listopada 2018 r. Staże będą realizowane od lutego do końca września 2019 r. „Pomost” jest skierowany do roczników dyplomowych (III rok LIC i II rok MGR) wszystkich kierunków realizowanych na naszym Wydziale. Z każdego rocznika udział w projekcie weźmie ok. 30% studentów.

Wiemy, że w tym roku będzie podobnie. Dlatego przygotowaliśmy dla Was trzecią edycję Pomostu, w ramach której zrealizujemy:

300 wysokopłatnych staży

dla studentów roczników dyplomowych

w tym 290 staży

w firmach i instytucjach krajowych

oraz 10 staży

w podmiotach zagranicznych

0

miejsc stażowych

0

złotych wynagrodzenia stażowego

0

miesiące nauki i pracy w firmie

Naszymi partnerami w projekcie są najlepsi pracodawcy – zarówno firmy, jak i podmioty instytucjonalne. Sama nazwa projektu nie jest przypadkowa. Naszym celem jest stworzenie pomostu, który połączy studenta z potencjalnym pracodawcą.

„Pomost na rynek pracy III” to największy program stażowy w Polsce z budżetem wynoszącym 8 mln PLN. Stypendium stażowe wynosi aż 3 tys. PLN/mc. Projekt rozpoczął się 1 listopada 2017 r. Staże będą realizowane od 1 lutego do 30 września 2019 r. „Pomost” jest skierowany do roczników dyplomowych (III rok LIC i II rok MGR) wszystkich kierunków realizowanych na naszym Wydziale. Z każdego rocznika udział w projekcie weźmie ok. 30% studentów.

Celem głównym „Pomostu na rynek pracy” jest wyposażenie 300 studentów roczników dyplomowych WNPiD UAM w Poznaniu w kompetencje odpowiadające potrzebom pracodawców i ułatwiające im wejście na rynek pracy.

Cel projektu zostanie zrealizowany poprzez organizację 3-miesięcznych staży, które:

umożliwią zdobycie WIEDZY NA TEMAT FUNKCJONOWANIA PRACODAWCÓW, w tym ich kultury organizacyjnej, procesów i stosowanych procedur i pozwolą na adaptację w profesjonalnym środowisku pracy;

uzupełnią posiadaną wiedzę teoretyczną o UMIEJĘTNOŚCI PRAKTYCZNE i DOŚWIADCZENIE W ZAWODZIE;

rozwiną KOMPETENCJE INTERPERSONALNE i ANALITYCZNE oczekiwane przez pracodawców, takie jak: WSPÓŁPRACA W ZESPOLE, SKUTECZNA KOMUNIKACJA, DOBRA ORGANIZACJA PRACY, RADZENIE SOBIE W TRUDNYCH SYTUACJACH.